آرایش – تزئین هواداران استودیو هواداران

آرایش – تزئین: هواداران استودیو هواداران اجاره داعش گروه تروریستی وبسایت خرید و فروش

گت بلاگز اخبار اجتماعی «اقلیت خودتی! من ایرانی هستم» / نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع چهره‌های برجسته اقلیت‌های دینی، گفت: زندگی توام با مسالمت، صلح، دوستی، دوستی و علاقه در پایتخت کشور عزیزمان ایران چیزی ا

«اقلیت خودتی! من ایرانی هستم» / نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان

نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان: «اقلیت خودتی! من ایرانی هستم»

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع اشخاص برجسته اقلیت های دینی، گفت: زندگی توام با مسالمت، صلح، دوستی، دوستی و علاقه در پایتخت کشور عزیزمان ایران چیزی است که همه به آن علاقه داریم.

به گزارش شهر، محمد علی نجفی، طی سخنانی در نشست با رهبران ادیان توحیدی و جمعی از اشخاص برجسته اقلیت های دینی ضمن تبریک ایام تولد حضرت عیسی (ع) و شروع سال نو میلادی، گفت: میلاد پیامبر صلح و دوستی (ع) ایام خوش حالی آفرینی هست؛ پیامبری که کلامش و پیامش سلام بود و به تعبیر حضرت امام (ره) مردگان را احیا و خفتگان را بیدار کرد.

«اقلیت خودتی! من ایرانی هستم» / نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان

وی در ادامه به بیان وجوه اشتراک پرداخت و گفت: همه ما ایرانی هستیم، ایرانی بودن مایه افتخار ما است و به خاطر فرهنگ غنی ایرانی و تاریخ درخشان کشور عزیزمان ایران است که به آن می بالیم؛ در ایرانی بودن مسلمان، شیعه و سنی، ارمنی، آشوری، کلدانی، کلیمی و زرتشتی تفاوتی ندارد بلکه همه ما به ملت بزرگی تعلق داریم که دل ما جهت آن می تپد و آرزوی پیشرفت، تعالی و موفقیت ملت را داریم.

وی به بیان نقل قولی از لوئیس چکناواریان پرداخت و گفت: در جایی پرسیده بودند شما به عنوان اقلیت … ولی ایشان در حرف خبرنگار رفته و گفته بودند «اقلیت خودتی! من ایرانی هستم»؛ بنابر این همه ما ایرانی هستیم و به آن افتخار می کنیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع چهره‌های برجسته اقلیت‌های دینی، گفت: زندگی توام با مسالمت، صلح، دوستی، دوستی و علاقه در پایتخت کشور عزیزمان ایران چیزی ا

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه «تفکیک ارامنه، آشوریان، کلدانی، کلیمی، زرتشتی و … از تاریخ و فرهنگ کشور عزیزمان ایران ناشدنی و نامیمون است» گفت: فرهنگ کشور عزیزمان ایران فرهنگ صلح، دوستی، مهربانی، مدارا و زندگی بر اساس خوش حالی و نشاط است که دقیقا با فرهنگ مسیحیت قرابت داشته و ممزوج شده است است.

نجفی یادآور شد: حتی راجع به داستان های اساطیری که در شاهنامه فردوسی از آن یاد شده است نیز شاهد هستیم که بیش از آنچه صحبت از پهلوانی، جنگ و جدال باشد، از عشق، مهربانی دوستی و وفاداری صحبت به میان آمده هست. این فرهنگ ایرانی ما است و فرهنگ مسیحیت نیز این فرهنگ مدارا و زندگی بر اساس مسالمت را تقویت می کند.

وی وجه دوم اشتراک را تبعیت از دین آسمانی و الهی دانست و تصریح کرد: همه ما به یک خدای احد و واحد اعتقاد داشته و در بسیاری از اصول دین اشتراک داریم؛ ادیان آسمانی آمده اند که بشر را از جهل و نادانی نجات دهند و انسان را از خودخواهی و خود پرستی دور کنند. همچنین ادیان الهی به دنبال آن هستند که تبعیض و بی عدالتی را از جامعه بردارند و جنگ و خشونت را نفی کنند.

«اقلیت خودتی! من ایرانی هستم» / نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان

نجفی در ادامه با تاکید بر ارزش و احترام فراوان دین اسلام جهت مسیحیت، حضرت مسیح (ع) و حضرت مریم (س)، به آیات قرآن کریم راجع به معجزه حضرت عیسی در گهواره و نقش ایشان در اعتقادات اسلامی اشاره کرد و گفت: در بین مردم ما نام مریم یکی از بیشترین نام هایی است که حتی مسلمانان در کنار نام مقدس حضرت زهرا (س)، فاطمه و زینب بر دختران خود می گذارند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: از نظر ما احترام به حضرت مسیح (ع) و احترام به حضرت مریم (س) در واقع به عنوان یک جزئی از احترام به ذات لایتناهی خداوند تلقی می شود که این نقطه اشتراک خیلی مهمی به شمار می رود.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جمع چهره‌های برجسته اقلیت‌های دینی، گفت: زندگی توام با مسالمت، صلح، دوستی، دوستی و علاقه در پایتخت کشور عزیزمان ایران چیزی ا

نجفی یادآور شد: وجه سوم اشتراک ما این است که همه شهروندان پایتخت کشور عزیزمان ایران هستیم، پایتخت کشور عزیزمان ایران را دوست داریم و آرزوی ما رشد و پیشرفت پایتخت کشور عزیزمان ایران است تا پایتخت کشور عزیزمان ایران به شهری جهت زندگی آرام و همراه با آسایش و آرامش تبدیل شود.

وی با بیان اینکه زندگی توام با مسالمت، صلح، دوستی، دوستی و علاقه در پایتخت کشور عزیزمان ایران چیزی است که همه به آن علاقه داریم، ابراز کرد: پایتخت کشور عزیزمان ایران در گذشته تاریخی خودش هم نشان داده که هر لحظه همانند تابلویی جهت قرار گرفتن اجزای متفاوت ملت ایران، صرف نظر از دین و ملیت آنها بوده هست. همچنانکه در خیابان ۳۰ تیر مسجد، کلیسا و کنیسه همه در یک خیابان واقع شده است و ادیان الهی همه با هم بدون اینکه تعارضی بین آنها وجود داشته باشد، جهت عبادت می رفتند.

«اقلیت خودتی! من ایرانی هستم» / نقل قول نجفی از لوئیس چکناواریان

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: ما همه عاشق تهرانیم و جهت اعتلای پایتخت کشور عزیزمان ایران دل می سوزانیم؛ امیدواریم زندگی مادی و معنوی در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در اوج خودش به انجام برساند. در این میان شهرداری بر خودش فرض می داند تا خدماتی که به همشهریان تهرانی مسلمان عرضه می کند را به همشهریان مسیحی نیز عرضه کند.

بنابر اعلام سایت شهرنوشت، نجفی یادآور شد: شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اگر می تواند در جهت های ورزشی، فرهنگی، هنری و فعالیت های اقتصادی پشتیبان اقلیت های دینی باشد، از هیچ کمک و حمایتی دریغ نمی کند؛ در برابر در مدیریت شهری پایتخت کشور عزیزمان ایران امیدوار هستیم تا همشهریان مسیحی نیز این دست گشاده ما را جهت همکاری به گرمی بفشارند و ما را راجع به توسعه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به خصوص راجع به مسایل اخلاقی، ارزشی کمک کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به محبت، دوستی، زندگی مسالمت آمیز، پایبندی به حقوق شهروندی دیگران، اخلاق شهروندی و رشد و تعالی دسته جمعی ابراز امیدواری کرد که سال تازه میلادی توام با سلامتی، موفقیت، سرافرازی و خوش حالی باشد.

واژه های کلیدی: ایران | دوستی | زندگی | فرهنگ | ایرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz