آرایش – تزئین هواداران استودیو هواداران

آرایش – تزئین: هواداران استودیو هواداران اجاره داعش گروه تروریستی وبسایت خرید و فروش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه‌هایی که قرارداد دو ساله می‌بندند

وزیر راه و شهرسازی اعتقاد است با طولانی تر شدن وقت قرارداد اجاره میان مالک و مستاجر می‌توان بخشی از پرسشها موجود در این بازار را حل کرد. 

معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه‌هایی که قرارداد دو ساله می‌بندند

معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه هایی که قرارداد دو ساله می بندند

عبارات مهم : اجاره

وزیر راه و شهرسازی اعتقاد است با طولانی تر شدن وقت قرارداد اجاره میان مالک و مستاجر می توان بخشی از پرسشها موجود در این بازار را حل کرد.

به گزارش ایسنا، عباس آخوندی تصریح کرد: متاسفانه در طول سال های گذشته شرایط جهت بعضی از مستاجران سخت شده است و از این رو ما پیشنهادهایی را جهت اصلاح اوضاع بازار اجاره ارائه کرده ایم که یکی از مهم ترین آنها زیاد کردن طول مدت اجاره نشینی از یک به دو تا سه سال است.

به گفته وی در صورتی که مالکان قرارداد اجاره خود را به دوره طولانی تر تبدیل کنند، از طرح های تشویقی مانند معافیت مالیاتی بهره مند خواهند شد. در کنار آن ما طرح هایی را مانند سقف ۱۰ درصدی زیاد کردن قیمت اجاره ارائه کرده ایم که معتقدیم می تواند هزینه های جابه جایی مستاجران را کم کردن دهد.

معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه‌هایی که قرارداد دو ساله می‌بندند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ورود دولت به طور مستقیم در بازار اجاره مسکن می تواند به معاملات زیرزمینی و فساد منجر شود، اظهار کرد: ما در حال حاضر با معضل اوج بودن تعداد منزل های خالی در کشور مواجه هستیم که اگر چاره ای جهت آن در نظر گرفته نشود، می تواند مسئله ساز شود.

آخوندی با اشاره به آخرین آمارهای ارائه شده است از اوضاع منزل های خالی در کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: طبق آخرین آمارها بیش از چهار میلیون منزل خالی در کشور وجود دارد که این عنوان مربوط به مناطق و شهرهای متفاوت کشور می شود. جهت مثال آماری که ما گرفتیم نشان می دهد در منطقه یک پایتخت کشور عزیزمان ایران ۳۵ هزار منزل خالی از سکنه وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی اعتقاد است با طولانی تر شدن وقت قرارداد اجاره میان مالک و مستاجر می‌توان بخشی از پرسشها موجود در این بازار را حل کرد. 

وی اضافه کرد: ما تلاش کردیم در طول این سال ها شرایط را جهت کم کردن تعداد این واحدها کم کردن دهیم که یکی از مهم ترین سیاست های ما زیاد کردن توان مردم در خرید منزل بوده هست. آمارها نشان می دهد که بیش از ۵۰۰ هزار نفر به وسیله وام منزل خریده اند که البته باید همین مسیر در آینده نیز ادامه پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از زیاد کردن قیمت ها در حوزه بازار مسکن به طرح مسکن مهر مربوط می شود، در برنامه نگاه یک تاکید کرد: بر اساس آمارها تورم ۸۰ درصدی مسکن در سال ۸۸، به مسکن مهر تخصیص داده شده است دارد و این به خوبی نشان می دهد که هر جا دولت جهت ساخت و ساز واحد مسکونی تازه خود به طور مستقیم ورود کرده، با توجه به محدودیت های منابع اعتباری عملا نه تنها کارایی نداشته که حتی پرسشها جدی نیز به وجود آورده هست. از این رو ما تلاش کردیم در طرحی مانند مسکن اجتماعی، از تجربه مسکن مهر استفاده کنیم.

آخوندی افزود: البته هر چند ما مسکن مهر را مانند یک بیماری ممتدی می بینیم که در اقتصاد کشور عزیزمان ایران به وجود آمده و لاعلاج هست، ولی به تمام خریداران مسکن مهر تعهد داریم که این واحدها را تکمیل کنیم و از امروز ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر در طول سال بخشی از این طرح ها به شمار می رود. ولی ما در شهری مانند پردیس همچنان با پرسشها انشعابات مواجهیم که این مسئله جهت تکمیل این پروژه مهم مشکلاتی جداگانه به وجود آورده است.

معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه‌هایی که قرارداد دو ساله می‌بندند

وی راجع به تاثیر خروج آمریکا از برجام بر اقتصاد کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: من همواره اعلام کرده ام که باید پرسشها اقتصادی از دل اقتصاد حل شود. قطعا مسئله ای مانند خروج آمریکا از برجام می تواند تاثیر زیادی داشته باشد که یکی از آنها خود را در حوزه مسکن یا کم کردن علاقه سرمایه گذاران به حضور در پروژه های بلندمدت نشان می دهد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به پیگیری جدی مطالبات کامیون داران در وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: ما جهت رانندگان کامیون حق اعتراض قائل هستیم. از این رو در طول این مدت جلسات مختلفی با نمایندگان آنها برگزار شده است و مسائلی مانند بیمه، تامین لوازم یدکی و زیاد کردن کرایه در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی اعتقاد است با طولانی تر شدن وقت قرارداد اجاره میان مالک و مستاجر می‌توان بخشی از پرسشها موجود در این بازار را حل کرد. 

آخوندی خاطرنشان کرد: ما جهت آنکه سخن رانندگان را بدون تاخیر و واسطه دریافت کنیم، شرایطی را فراهم رده ایم که آنها صحبت های خود را به طور مستقیم با ما در میان بگذارند و در حال حاضر وقت پیگیری به شکایت های آنها کمتر از ۴۸ ساعت است و امیدواریم با پیگیری همین روند در آینده پرسشها رانندگان کامیون به طور کامل حل شود.

معافیت مالیاتی جهت صاحبخانه‌هایی که قرارداد دو ساله می‌بندند

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | بازار | قرارداد | شهرسازی | عباس آخوندی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz