آرایش – تزئین هواداران استودیو هواداران

آرایش – تزئین: هواداران استودیو هواداران اجاره داعش گروه تروریستی وبسایت خرید و فروش

گت بلاگز اخبار حوادث ترقه، انفجار و فوت

کابوس‌ها آخر ندارد. همین که به ایام عید نزدیک می‌شویم صدای انفجار به گوش می‌رسد. هراس مرگ، قطع دست و پا و کوری چشم، همراه با شنیدن این صداها در ذهن‌ها تداعی می‌

ترقه، انفجار و فوت

ترقه، انفجار و مرگ

عبارات مهم : انفجار

کابوس ها آخر ندارد. همین که به ایام عید نزدیک می شویم صدای انفجار به گوش می رسد. هراس مرگ، قطع دست و پا و کوری چشم، همراه با شنیدن این صداها در ذهن ها تداعی می شود.

با آن که هر سال هشدارهای زیادی داده می شود و رسانه ها نیز از سرانجام این تفریحات لحظه ای، اخبار زیادی منتشر کرده اند، ولی بازهم درس عبرتی نشده است و نه فقط در شب چهارشنبه سوری بلکه قبل از آن هم رخ می دهد.

ترقه، انفجار و فوت

انفجار در اسلامشهر

شاید یکی از دلخراش ترین حوادث انفجار قبل از چهارشنبه سوری مربوط به اتفاق اسلامشهر باشد، اتفاق ای که 19 اسفند 94 رخ داد و یک نفر جان باخت و شش نفر درحالی که دست و پاهای بعضی از آنها قطع شده است بود به بیمارستان انتقال یافته شدند.

حادثه انفجار در منزل مسکونی پنج طبقه در شهرک قاسم آباد رخ داد و آتش نشانان همزمان با اطفای حریق به علت حرارت و دود، مصدومان را که اوضاع بسیار وخیمی داشتند از محل اتفاق خارج کردند. مصدومان که براثر شدت انفجار دچار قطع عضو و سوختگی بالای 80 درصد بودند، به وسیله اورژانس به بیمارستان انتقال یافته شدند.

کابوس‌ها آخر ندارد. همین که به ایام عید نزدیک می‌شویم صدای انفجار به گوش می‌رسد. هراس مرگ، قطع دست و پا و کوری چشم، همراه با شنیدن این صداها در ذهن‌ها تداعی می‌

انفجار در پشت بام

امسال نیز حوادث قبل از چهارشنبه سوری رخ داد و یکی از آنها انفجار مهیبی بود که 16 آذر امسال صورت گرفت. این آتش سوزی و انفجار ساعت 11 و 24 دقیقه در یک ساختمان مسکونی واقع در کیانشهر خیابان امامی به سامانه آتش نشانی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام شد.

ماموران ایستگاه 21 بعد از دو دقیقه از اتفاق به محل انفجار و آتش سوزی رسیدند. با حضور آتش نشانان در محل اتفاق مشاهده شد انفجار در پشت بام یک ساختمان مسکونی رخ داده و مرد 30 ساله از پشت بام به سطح زمین پرتاب می شود و زن 28 ساله نیز که از ناحیه سر و صورت و دست ها دچار مصدومیت شده است بود به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

ترقه، انفجار و فوت

بخشی از دیوارهای ساختمان و همین طور شیشه پنجره های دیگر ساختمان های مجاور در اثر همین اتفاق تخریب شده است بود. بعد از بررسی های مورد نیاز مشاهده شد مقداری مواد شیمیایی که جهت ساخت ترقه استفاده می شود در سطح پشت بام واقع شده است است که علت این اتفاق بوده است.

مرگ 4 نفر در انفجار مهیب

این اتفاق ساعت 12 و 57 دقیقه ظهر پنجم اسفند 91 به آتش نشانی اعلام شد. اتفاق که انفجار مهیبی به همراه داشت در خیابان 131، تهرانپارس رخ داده بود.

کابوس‌ها آخر ندارد. همین که به ایام عید نزدیک می‌شویم صدای انفجار به گوش می‌رسد. هراس مرگ، قطع دست و پا و کوری چشم، همراه با شنیدن این صداها در ذهن‌ها تداعی می‌

آتش نشانان به سرعت به چندین گروه تقسیم شده است و گروهی از پشت بام ساختمان مجاور شروع به مهار آتش کرده و گروه دیگر بعد از بررسی های اولیه به جست وجوی احتمالی محبوسان در طبقات پرداختند که معلوم شد یک خانواده سه نفره در طبقه سوم و زن جوانی در طبقه چهارم در آتش سوزی این انفجار مهیب گرفتار شده است اند.

در تحقیقات میدانی اولیه معلوم شد نگهداری و انبار مواد محترقه چهارشنبه آخر سال درون زیرزمین این ساختمان مسکونی و جوشکاری یکی از ساکنان و ریختن مذاب های گداخته روی کارتن های موجود در انبار، انفجارهای پی در پی را به همراه داشت و شدت آن به حدی بود که شیشه های پنجره های ساختمان های مجاور شکسته شده است و به اطراف پرتاب شده است بود.

ترقه، انفجار و فوت

این اتفاق با فوت دلخراش سه زن و یک مرد آخر یافت و دو نفر دچار سوختگی شدید شدند.

مرگ 7 نفر در یک انفجار

ساعت 21 و 11 دقیقه جمعه 20 اسفند 95 در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع انفجار شدید منزل مسکونی به خاطر تهیه و تولید مواد محترقه دست ساز، غیرمجاز و غیرقانونی در یکی از محله های اردبیل، تیم های امداد و نجات بلافاصله وارد عمل شدند. در این اتفاق شش مرد و یک زن جان خود را از دست دادند و هشت نفر مجروح شدند.

در این اتفاق علاوه بر تخریب صددرصدی محل حادثه، دیوارهای همسایه ها و شیشه منزل های اطراف هم به علت شدت اتفاق تخریب و برق و گاز محل اتفاق قطع شد. در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد این منزل محل دپوی مواد محترقه خطرناک از جمله اکلیل و سرنج بوده است که این مواد منفجر شده است و چنین اتفاق تلخی را رقم زده است.

انفجار در مدرسه

انفجار مواد محترقه در دبیرستان دخترانه یکی از بااهمیت ترین حوادث امسال بود. اتفاق تلخی که سه دانش آموز را راهی بیمارستان کرد.

یکی از این دانش آموزان دستش از مچ قطع شد. ساعت 7 صبح هشتم اسفند امسال صدای مهیبی یکی از دبیرستان های دخترانه شهرستان کوهدشت استان لرستان را لرزاند. انفجار در اتاق پرورشی رخ داد و سه دانش آموز این مدرسه راهی بیمارستان شدند.

یکی از دانش آموزان در رابطه با علت این اتفاق گفته بود: زمانی که دوستم را در بیمارستان دیدم از او در رابطه با علت اتفاق پرسیدم که گفت صبح همراه فاطمه و کبری به اتاق پرورشی رفته تا برگه های تحقیق را به برد بزنند. برگه ها را باید با چکش به برد می زدند. ابتدا با چکش به میخ زدند ولی گویا دسته چکش شکسته بوده هست. آنها جهت این کار از بطری استفاده می کنند که همین که بطری با میخ برخورد می کند انفجار مهیبی رخ می دهد.

گزارش های اولیه در رابطه با علت اتفاق حاکی از آن بود که انفجار یک ترقه دست ساز باعث این اتفاق شده است است.

جام جم

واژه های کلیدی: انفجار | ساختمان | بیمارستان | منزل مسکونی | چهارشنبه سوری | چهارشنبه آخر سال | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz